Content czyli wartość treści na stronie

opublikowane: 15 gru 2012, 22:30 przez Aleksandra Czapiewska, née Kijewska   [ zaktualizowane 5 sie 2014, 20:41 ]
content is king

Content czyli wartość treści na stronie


Content czyli wartość treści na stronie to jedno z najważniejszych części całej strony. Nie ma co się oszukiwać - bez względu na to jak strona prezentuje się wizualnie, jak wspaniałe ma elementy graficzne, dopasowane menu, ilość artykułów nigdy nie osiągnie pożądanych efektów jeśli treść będzie kiepska.

Dobra treść obroni się sama przed wszelkimi zmianami Google. Mało tego, dobra treść sama potrafi się wypozycjonować i nie wymaga żadnego udziału pozycjonera. Nie wierzysz? Sprawdź sam.


Jak tworzyć treść, aby była atrakcyjna dla użytkownika oraz Google? 

W pierwszej kolejności zapoznaj się z podstawowymi regułami Google, który określa szczegółowo co dla niego oznacza dobra treść. Wymienia zasady m.in.  stosowania tytułów oraz podtytułów artykułu, dodawania meta danych do kodu źródłowego, wspomina o nawigacji na stronie i budowie adresów url treści, o linkowaniu w ramach witryny oraz linkowaniu zewnętrznym. Wszystkie te reguły z zasady powinny być intuicyjne dla każdego, kto buduje witrynę dla użytkownika. 

Kiedy już znasz podstawowe zasady gry pisz artykuły, których treść będzie wartościowa od kątem merytorycznym. Pisz tak, aby każdy kto natrafi na Twoją stronę będzie do niej wracał oraz odwoływał się do Twoich artykułów. Staraj się swoje teorie oraz wnioski popierać wcześniejszą analizą oraz jej wynikami. Dziel się własnym zdaniem i staraj się być oryginalny.

Twórz przede wszystkim oryginalny content. Kopiowanie treści zdanie pod zdaniu nie przyniesie Tobie żadnej korzyści. Ostatnie update'y Google dały popalić przede wszystkim tym, którzy kopiowali treści i nie zachowali najważniejszej zasady - chwal się tylko tym co Twoje, a nie cudze. Pamiętaj, że informacje które można znaleźć na wielu innych stronach niczym nie wyróżni Twoją. A przecież zależy Tobie na byciu numer jeden, prawda?

Ciekawa treść na stronie i co dalej?

Oprócz ciekawej treści możesz  umożliwić komentowanie tego o czym napisałeś. Pozwól użytkownikom generować treść na Twojej witrynie w postaci komentarzy. Google widzi i docenia stronę, która cieszy się zarówno dużą ilością gości oraz ich aktywnym udziałem w dyskusji. 

Jeśli prowadzisz blog to jest to proste. W przypadku stron specjalistycznych idea komentowania może być nieco trudna, ale możliwa. Przykładowo na stronę z ofertą sprzedaży online sprzętów elektrycznych warto dodawać  możliwość oceny oraz podzielenia się własną opinią nt danego produktu. Podniesie to wiarygodność strony oraz w przypadku licznych pozytywnych opinii podniesie to liczbę zamówień.

Kilka wskazówek Matt'a i Alexi


Poniżej kilka istotnych wskazówek Matt'a i Alexi na temat tworzenia oryginalnej treści na stronie.

Jak tworzenie oryginalnej treści wpływa na nasz ranking?


Jaką mogę mieć pewność, że Google wie o oryginalnej treści na mojej stronie?


+Aleksandra Kijewska vel Kijek