Meta - czyli jak uzupełnić kod źródłowy strony?

opublikowane: 7 gru 2012, 22:49 przez Aleksandra Czapiewska, née Kijewska   [ zaktualizowane 5 sie 2014, 20:34 ]
meta w kodzie zrodlowym strony

Meta - czyli jak uzupełnić kod źródłowy strony?

Meta w kodzie źródłowym to jedna z najważniejszych informacji, jakie przekazujemy wyszukiwarkom. Ważne jest, aby zawsze pamiętać o uzupełnieniu trzech istotnych elementów w kodzie: meta title, meta description oraz meta keywords.

Które meta jest najważniejsze?

Na dobrą sprawę, można powiedzieć, że wszystkie, ponieważ każde z nich swoją rolę:
  • meta title - jest najważniejszym wskaźnikiem dla Google. Tytuł w meta jest tytułem h1, o czym pisałam w poprzednim wpisie "Budowa tytułów od h1 do h6". To meta pełni rolę informacji o czym dany artykuł mówi oraz do jakiej kategorii należy go przypisać. Należy pamiętać o jego uzupełnieniu oraz dodania istotnego słowa kluczowego. 
  • meta description -  nie jest bardzo istotne dla Google, ale jest ważną wskazówką dla użytkownika. To właśnie meta description prezentowane jest na wynikach wyszukiwania pod tytułem strony. Dzięki temu meta masz szansę zwrócić uwagę użytkownika i przekonać go, żeby kliknął na Twój link.
  • meta keywords - nie jest istotne ani dla Google, ani dla użytkownika. Stanowi jednak istotną rolę dla innych wyszukiwarek jak Bing.com czy Yahoo.com. Jest to dodatkowa wskazówka i informacja o czym dany artykuł mówi. Warto uzupełnić również ten element kodu strony.

Jak prezentowane są meta w wynikach wyszukiwania?

meta title, meta description, meta keywords


Comments