Pozycjonowanie Organiczne

Pozycjonowanie organiczne to przede wszystkim praca na promocją witryny w Internecie poprzez różne działania. Obejmują one pracę począwszy od analizy jakości samej witryny internetowej, w miarę potrzeb zmianę jej prezentacji oraz treści, kończąc na promocji strony an witrynach zewnętrznych. Celem końcowym pozycjonowania organicznego jest osiągnięcie długofalowych wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania tzw. SERPach w Google.pl.  

Pozycjonowanie organiczne obejmuje m.in.:

  • Optymalizacja stron www i analiza danych internetowych to pierwsze działania, które wymagane są w ramach rozwoju strony. Działania te obejmują analizę istniejącej strony, wylistowanie błędów do korekty oraz dalszą analizę w drodzę pozycjonowania strony www. 
  • Rozbudowę witryny o nowe podstrony - warto śledzić popularność słów kluczowych oraz wejśc na naszą witrynę. Dzięki temu wiemy pod jakimi słowami kluczowymi nasza strona jest widoczna oraz pod jakimi zapytaniami chcemy się pokazać na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania. Rozbudowa tzw. długiego ogona to jedna z podstawowych taktych, dzięki którym podnosimy szansę wypromowania strony www w tzw. SERPach (czyli wynikach wyszykiwania od Search Engine Result Pages). Google uwielbia strony, które cały czas zmieniają się dla użytkownika. Dlatego ciągłe powracanie do naszej strony www, dodawanie nowych treści oraz korekta już napisanych to sygnał dla Google "nasza strona żyje i chce przynosić użytkownikom wartościowe treści!". Rzuć okiem na stronę www.hotele-paryz.france-hotel-online.com, która jest bardzo rozbudowana. Promowaliśmy witrynę przede wszystkim poprzez jej codzienną korektę oraz dorzucanie nowych podstron. Efektem końcowym jest osiągnięcie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, które trzymane są już od 2 lat. Warto podkreślić, że skuteczność tego pozycjonowania jest na tyle duża, że nie zmieniamy jej od grudnia 2011 roku, a jej pozycje są stale wysoko!
  • Linkowanie stron www - jedna z podstawowych zasad promocji - "im więcej o nas mówią, tym lepiej". Podobnie jest w promocji strony w Internecie. Im więcej pojawia się komentarz na innych stronach, dotyczący naszej witryny, tym lepiej. Google ocenia w ten sposób popularność witryny i zakłada, że im więcej linków prowadzących do naszej strony, tym bardziej wartościową treść dostarcza i warto podnieść ją w wynikach. Można jednak tego typy promocję nakręcić samodzielnie poprzez własnoręczne wrzucania linku do witryny na innych stronach internetowych. Wymaga to jednak czasu, cierpliwości oraz znajomości podstawowych zasad linkowania. 
  • Dodatkowe prace pozycjonerskie w ramach pozycjonowania organicznego - umieszczenie wizytówki firmy w Google Places, Google maps; praca na Youtube jeśli jest taka potrzeba i są do tego opracowane materiały/ filmy. 
Oferta naszej firmy Kijewska.com obejmuje zasadę, że wszystkie prace pozycjonerskie są pod kontrolą zleceniobiorcy. Z założenia udzielamy pełnej informacji na temat prac w ramach witryny naszego klienta. Im bardziej klarowne i zrozumiałe prace dla klienta, tym my czujemy się komfortowo oraz swobodnie, pracując na promocją witryny.

Nie wprowadzamy żadnych zmian samodzielnie. Wszelkie zmiany omawiamy z naszym klientem, przedstawiając punkt widzenia SEO, cel działania, tak aby zgadzało się to z polityką firmy i kierunkiem jej działania. W ramach współpracy staramy się wiele rzeczy wyjaśniać oraz "edukować", tak aby wszystko pod kątem pozycjonowania stron www było zrozumiałe co, jak i dlaczego.