Czym jest pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron www to praca m.in. nad jakością strony (tzw. optymalizacja strony www), która pozwoli czym jest pozycjonowanie stron wwwpodnieść pozycję witryny w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie wiąże się z szeregiem różnych działań zwanych "white hat SEO" (działania etyczne i rekomendowane przez Google) oraz "black hat SEO" (działania nieetyczne, które zwalczane są przez firmę Google). 

Pozycjonowanie obejmuje szereg różnych działań, w tym:

  • Linkowanie - tzw. link building, lub budowanie zaplecza - z założenia Google najbardziej ceni witryny o interesującej treści oraz licznych rekomendacjach innych użytkowników. Jeśli stworzyłeś stronę, która według internautów jest interesująca i godna polecenia to możesz liczyć na pozytywne komentarze wraz z linkami do Twojej strony umieszczone na innych serwisach internetowych. I te właśnie linki, ich liczba oraz to gdzie zostały umieszczone ma ogromne znacznie na jakiej pozycji w wynikach wyszukiwania pojawi się Twoja witryna. Firmy SEO proponują szereg działań, które polegają na zdobyciu "sztucznych", bo samodzielnie umieszczanych linków. Takie działanie są oczywiście nieuczciwą formą promowania strony - nie ma tutaj realnych rekomendacji użytkownika/klienta. I takie działania Google wychwytuje coraz lepiej i szybciej oraz w ostateczności karze witryny za te działania.
  • Optymalizacja stron www oraz analiza danych internetowych - najbardziej skuteczna, bezpieczna i rekomendowana forma pozycjonowania. Budowanie wartościowych, ciekawych i solidnie dopracowanych treści na witrynie to zdecydowanie najbardziej żmudna praca, ale może przynieść najlepsze efekty. Dodatkowo, dopasowywanie strony to trendów oraz potrzeb użytkownika, których poznajemy na podstawie danych internetowych to kolejny punkt działania, który nie powinien być pomijany. 
  • Dodatkowe działania - to między innymi:  umieszczenie wizytówki firmy w Google Places oraz zgłoszenie adresu w Google maps; publikacja filmów na Youtube; publikacja treści na platformach Social Media i wiele innych - wszystko zależy od budżetu oraz naszej wyobraźni. 

Dopytaj o więcej szczegółów w ramach oferty pozycjonowania stron - skontaktuj się ze mną.