Po co optymalizować stronę internetową?

Po co optymalizować stronę internetową? Po to, aby podnieść pozycję witryny w wynikach wyszukiwania oraz zdobyć grupą nowych i jednocześnie powracających użytkowników. Zoptymalizuj swoją witrynę i pomóż Internautom ją znaleźć. 

Dlaczego warto optymalizować strony internetowe?

Optymalizacja stron internetowychJeśli nie ma Ciebie w Internecie to oznacza, że nie istniejesz.

Coraz więcej osób szuka konkretnej oferty w Internecie. Nie zagląda już do książki telefonicznej (taka jeszcze istnieje?!).  Dlatego tak ważne jest, aby każda firma przynajmniej w minimalnym stopniu zaprezentowała swoją ofertę w wersji online. 

Samo pojawienie się w Internecie jednak nie wystarczy. Trzeba dać nieco więcej od siebie. Jeśli chcesz, aby Twoja strona zaczęła zarabiać musisz ułatwić klientom jej znalezienie. Tutaj kłania się optymalizacja strony.

Optymalizacja stron internetowych obejmuje m.in.:

  • optymalizację struktury witryny - budowy witryny, jej menu, dodatkowych modułów i innych elementów.
  • optymalizację treści - w tym optymalizacja kodu źródłowego strony (dane meta), tytułów (h1, h2, itd) oraz całego contentu.
  • optymalizację dodatkowych elementów - elementów które warto dodać na stronę, aby podniosły jej wartość.

Warto optymalizować strony internetowe z jednego ważnego powodu - jeśli chcesz, aby Twoja witryna znalazła się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania w pierwszej kolejności zacznij od korekty samej strony. Następnie, przemyśl pozycjonowanie witryny, dzięki czemu zwiększysz szansę przebicia się w Internecie.

O czym należy pamiętać przy optymalizacji strony internetowej?

Optymalizację strony internetowej można podzielić na kilka etapów. Pierwszy z nich to optymalizację pierwotnej wersji strony internetowej. Po pierwszych zmianach wprowadzonych na witrynie należy przeanalizować jak Google ocenił nową wersję. Taką analizę można przeprowadzić na podstawie podłączonego konta Google Analytics, który zgromadzi potrzebną bazę informacji, dotyczącą Internautów witryny. GA umożliwia śledzenie wejść użytkowników na stronę, czasu jaki spędzili na witrynie, którą podstronę witryny zobaczyli jako pierwszą, itd. Taka baza informacji pozwala wprowadzać kolejne zmiany i poprawki. Efektem takich działań jest poprawa jakości strony, zadowolenie Internautów, którzy będą powracać na witrynę oraz wyższe pozycje strony w wynikach wyszukiwania.

Należy pamiętać, że optymalizacja strony internetowej, podobnie jak pozycjonowanie stron www oraz analiza danych internetowych, nie jest czynnością jednorazową. Google bardzo ceni strony, które stale się zmieniają dla użytkownika. Regularne zmiany i korekty witryny działają na Twoją korzyść!


Masz więcej pytań? Skontaktuj się ze mną i dopytaj o ofertę optymalizacji stron internetowych Twojej firmy!