Reklama w Internecie

W dzisiejszych czasach reklama w Internecie to nieodzowny elemen promocji firmy. Obecnie ponad 90% użytkowników w pierwszej kolejności, szukając konkretnej oferty zagląda właśnie do Internetu. Dlatego tak ważne jest, aby prezentacja firmy, jej oferty była przedstawiona online.


Jak można zareklamować się w Internecie?

Są różne sposoby oraz ogrom narzędzi, które umożliwiają prezentację firmy. Jednak należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kilka istotnych działań w ramach witryny internetowej oraz promocji na zewnątrz.

1. Optymalizacja stron www - zanim zaczniesz promować stronę w Internecie rozpocznij od korekty samej witryny. W pierwszej kolejności należy sprawdzić jak strona jest oceniana przez Google tzn. przejrzeć oraz skorygować kod źródłowy witryny, poprawić meta opisy, dopasować strukturę do słów kluczowych. Cała lista działań dotyczy dopasowania budowy witryny internetowej do wymagań Google. W ten sposób zwiększamy szansę na pojawieniu się na pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania Google!

2. Pozycjonowania stron www - po skorygowaniu samej witryny można podjąć działania w kierunku wypromowania strony w wynikach wyszukiwania Google. Polega to między innymi na zdobywaniu poparcia innych strony internetowej, na których umieszczony zostanie link na naszą stronę internetową.

3. Linki sponsorowane - czyli płatna reklama w Internecie tzw.kampanie AdWords. Płatna reklama pozwoli w szybki sposób dotrzeć do bardzo sprecyzowanej grupy klientów. Można ją określić co do regiony, godzin oraz dnia wyświetlania reklamy. Trzeba jednak na taką reklamę przewidzieć budżet.

4. Analiza danych internetowych - wszystkie wyżej wymienione działania mają na celu skupienie większego ruchu na stronie internetowej, a co za tym idzie większe zainteresowanie wśród potencjalnych klientów oraz dodatkowe zamówienia. Prace nad promocją i reklamą w Internecie nie mają większego sensu jeśli nie analizujemy jej efektów i nie korygujemy błędów popełnionych podczas promocji. Różna grupa docelowa może mieć różne oczekiwania oraz potrzeby. Analiza danych internetowych pozwoli nam ocenić czy reklama oraz jej sposób rzeczywiście jest skuteczny, czy może wymaga poprawek i korekty.


Na jakie rezultaty możesz liczyć w ramach reklamy w Internecie?

Lepsza jakość strony i oferty dla klientów

Lepiej pozycjonowana strona www jest czytelniejsza zarówno dla wyszukiwarek jak i dla klientów. 


Wiecej odwiedzin na stronie


Zwiększenie liczby odwiedzających internautów czyli potencjalnych klientów.Więcej odwiedzin daje większy dochód na wypozycjonowanej stronie www


Dobrze wy-pozycjonowane strony www mogą dodatkowo zarobić na płatnych reklamach umieszczanych na stronie.Większa świadomość marki


Pozytywny wpływ na świadomość marki w Internecie.Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły oferty!