Analiza Strony www

Analiza strony www czyli tzw. audyt witryny internetowej. Zanim rozpoczniesz pozycjonowanie strony www musisz przemyśleć co warto zmienić na samej stronie internetowej. Analizy strony www powinno dokonywać

się na podstawie zasad SEO oraz danych internetowych zgromadzonych przy wykorzystaniu różnych narzędzi.

Na czym polega analiza strony www?

Analiza strony www dotyczy przede wszystkim: 
  • analizy kodu źródłowego tj. opisów meta w kodzie źródłowym - analiza tytułów meta (meta title), opisów meta, które opisują co znajduje się na danej stronie/podstronie (meta description), słów kluczowych, które liczą się dla innych wyszukiwarek niż Google np. Bing, Yahoo (meta keywords). Każdy z elementów meta ma swoje przeznaczenie tj. meta title uznaje się za parametr istotny dla Google, meta description ważny jest dla użytkownika, ponieważ meta opisy prezentowane są w wynikach wyszukiwania, meta słowa kluczowego, które liczą się dla wyszukiwarek takich jak Bing czy Yahoo.
  • analizy budowy tytułów na stronach - na każdej stronie/podstronie powinna zostać zachowana hierarchia tytyłów od h1 do h6. H1 jest głównym tytułem strony. Kolejne powinny zawierać  istotne hasła, ale ich waga jest już mniejsza od h1. Pamiętaj, aby w tytule h1 zachować najważniejsze słowo kluczowe, pod którym chcesz pokazać stronę w wynikach wyszukiwania.
  • treść danej strony is the KING - to jest najważniejsza część strony. Kontekt tworzysz nie dla Google, ale dla użytkownika. Zawsze patrz na potrzeby, oczekiwania oraz interes użytkownika. Oczywiście, myśląc typowo SEOwo, staraj się również zachować pewne zasady SEO, które mogą Tobie pomóc w osiągnięciu wysokich pozycji pod hasła, pod którymi rzeczywiście chcesz się pojawić w wynikach wyszukiwania Google. Staraj się budować treści, które będą wartościowe dla użytkownika. Staraj się jednak wplatać w treść istotne słowa kluczowe i zwroty. Nie umniejszy to wartości artykułu, a może wspomóc dalsze pozycjonowanie strony www.
  • analiza budowy adres url - czyli urli na witrynie, Ważne jest to, aby budując kolejne podstrony, nadając im tytuł trzymać się czołowego słowa kluczowe i budować adresy urli na wzór ich tytułów.
  • analiza linkowania wewnętrznego - Google zwraca uwagę na to jak linkujesz podstrony w ramach swojej witryny. Istotne jest to, aby wspominając w danym artykule temat, który rozpisałeś szczegółowo na innej podstronie jednocześnie umieszczać link do tego artykułu. Działania te mają na celu łatwo i szybkie poruszanie się użytkownika na Twojej witrynie oraz znajdowanie informacji, które potencjalnie mogą go interesować.
  • analiza linków prowadzących do Twojej witryny - im więcej wartościowych stron, które polecają Twoją witrynę, im więcej komentarzy oraz wzmianek o Twojej witrynie na serwisach zewnętrznych, tym lepiej. Jest to tzw. rekomendacja Twojej witryny co Google ocenia bardzo pozytywnie. Pamiętaj jednak, aby nie posunąć się do oszustw, lub nieetycznych działań w ramach linkowania. Może się to skończyć tragicznie dla strony internetowej.


Dlaczego warto analizować stronę www i bić się o pierwsze pozycje w google.pl? Kilka faktów.

  • 96% użytkowników Internet w Polsce korzysta z Google.
  • 75% badanych internautów uznaje stronę z czołówki wyników wyszukiwania za bardziej wartościową i godną zaufania. 
  • Ponad 90% użytkowników Internetu przegląda tylko pierwszą stronę wyników wyszukiwania Google. 

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z nami i dopytaj o szczegółową ofertę analizy strony www!