Pozycjonowanie Strony www

Czym jest pozycjonowanie strony www?

Z badań wynika, że około 75% badanych internautów uznaje stronę z pierwszych pozycji w wynikach wyszukiwania za bardziej wartościową i godną zaufania. 

Pozycjonowanie strony www zwiększy Twoją szansę na zdobycie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Promowanie strony www Internecie jedna z nieodłącznych czynności jakie powinna podejmować się każda istniejąca na rynku firma.

Pozycjonowanie strony www umożliwia firmie trafienie z ofertą do potencjalnych oraz najbardziej zainteresowanych klientów. Wpisując precyzyjne słowo kluczowe do okna wyszukiwarki klient liczy na ściśle dopasowaną ofertę do jego oczekiwań. Pozycjonowanie oraz optymalizacja strony www umożliwi każdej firmie trafienie do właśnie takich klientów. Jednocześnie zwiększy ruch na stronie oraz liczbę zapytań każdego gościa strony, który nie pojawił się na witrynie przez przypadek!

Kolejną kwestią jest fakt, że dzisiaj nie wystarczy po prostu pojawiać się w Internecie. Dzisiaj naszą wizytówkę należy promować i wybijać się na pierwsze pozycje w wynikach wyszukiwania. Ponadto, internetowa promocja wzmocni markę firmy na rynku oraz zwiększy świadomość jej istnienia. Pamiętaj, że aż 75% badanych internautów uznaje stronę z czołówki wyników wyszukiwania za bardziej wartościową i godną zaufania. 

Pozycjonowanie organiczne strony www to długofalowa praca, ale najbardziej skuteczna. Przyniesie firmie efekty dopiero po czasie, ale przy odpowiedniej pracy pozycjonowania jest szansa na długie utrzymanie się na pierwszych pozycjach przez wiele lat!

W jakim celu pozycjonować strony www? 

Jest wiele powodów dlaczego warto pozycjonować strony www, m.in.:

  1.  96% użytkowników Internetu korzysta właśnie z przeglądarki Google
  2. Internet staje się pierwszą oraz jedyną formą poszukiwania ofert firm. 
  3. Wyszukiwarka Google cieszy się ogromnym zaufaniem użytkowników. Uważa się, że mechanizm Google jest najlepiej odpowiadającą na zapytanie wyszukiwarką, której głównym zadaniem jest udzielenie bardzo precyzyjnej odpowiedzi. 

Ponadto, Google udostępnia masę różnych narzędzi, które wzmocnią pracę pozycjonoreską - Google Analytics, Google Webmaster Tools, Google AdWords z narzędzie Keyword Tool oraz inne.

Pozycjonowanie stron www to nieograniczona forma reklamy. Można dotrzeć do każdego klienta z całej Polski, Świata, ponieważ wyszukiwarka Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na całym świecie!


Czy warto pozycjonować strony www? 

Absolutnie warto!

Ponad 90% użytkowników Internetu przegląda tylko pierwszą stronę wyników wyszukiwania Google. 

Jest kilka istotnych argumentów dlaczego warto pozycjonować strony www, w tym:

  1. Użytkownicy Internetu przeglądają wyniki z pierwszej strony wyszukiwania. Szukają najlepszej i najbardziej sprecyzowanej odpowiedzi na swoje zapytanie. 
  2. Osiągnięcie pozycji na pierwszej stronie wyników wyszukiwania to znacznie zwiększony ruch na stronie.
  3. Użytkownicy znacznie częściej klikają na organiczne (darmowe) wyniki wyszukiwania, niż na reklamy. Dzisiaj coraz bardziej uodparniamy się na wyświetlany reklamy, banery i wszelkie migająca i kolorowe formy promocyjne. Organiczne wyniki wyszukiwania są znacznie skuteczniejsze i cieszą się zaufaniem klienta.

Planujesz pozycjonowanie swojej strony www? Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę dla siebie!