Nacisk na konwersję w Adwords

opublikowane: 10 kwi 2013, 20:19 przez Aleksandra Czapiewska, née Kijewska   [ zaktualizowane 5 sie 2014, 20:47 ]
naci

Nacisk na konwersję w Adwords

Konwersja to czynność jaką chcemy, aby wykonał użytkownik na naszej stronie. To może być zakup produktu, rejestracja do newslettera czy nawet przeczytanie konkretnych treści na stronie. Jest to tzw. określaniu stawek kosztu pozyskania klienta czyli CPA (cost-per-acquisition, lub cost-per-action). Ta opcja jest dla tych, którym zależy przede wszystkim na wykorzystaniu Google Adwords do generowania jak największej liczby konwersji. 

Ustawianiu kampania z naciskiem na konwersję musisz ustalić jaką kwotę jesteś gotów zapłacić na 1 konwersję. Przy zakupie produktów jest to dość proste - wystarczy ustalić ile zarabiasz na sprzedaży jednego produktu. Jeśli będziesz płacił taką samą kwotę za konwersję będziesz na tzw. zerze. Powinieneś, więc płacić za konwersję poniżej tej kwoty. Logiczne.

O czym należy pamiętać? Przy ustawianiu opcji z naciskiem na konwersję musisz jednocześnie mieć włączoną opcję śledzenia konwersji. Włączenie śledzenia konwersji polega na umieszczeniu na stronie kodu HTML, który na urządzeniu klienta wywoła odpowiedni plik cookie. Plik będzie śledził ruch użytkownika na Twojej stronie. Jeśli osoba dotrze do strony konwersji Adwords zanotuje tę akcję jako realizacja konwersji.

Comments