Kierowanie na język - ustawienia w kampanii Adwords

opublikowane: 6 kwi 2013, 23:58 przez Aleksandra Czapiewska, née Kijewska   [ zaktualizowane 5 sie 2014, 20:48 ]
kierowanie na język adwords

Kierowanie na język - ustawienia w kampanii Adwords

Reklamy jakie wyświetlasz powinny być dopasowane do języka odbiorcy reklamy, dlatego tak ważne jest, abyś w ustawieniach przemyślał dobrze na jaki język chcesz kierować swoją kampanię. Wybór języka decyduje o tym na jakich witrynach w sieci reklamowej oraz w jakiej wersji językowej usług Google będzie wyświetlana Twoja reklama. 

Wyświetlanie reklam w interfejsie Google, sieci reklamowej w konkretnej wersji językowej


W zależności od tego jaki język wybierzesz Twoja reklama będzie wyświetlana użytkownikom, którzy wybrali ten sam dla własnego interfejsu Google. Przykładowo, jeśli kierujesz reklamę na język polski to oznacza, że Twoja reklama będzie wyświetlana wszystkim użytkownikom, którzy mają polski interfejs Google'a.

Podobnie jest w przypadku sieci reklamowej. Przy wyborze języka polskiego, Twoja reklama pojawi się na witrynach w języku polskim.

O czym warto wiedzieć w kierowaniu na język kampanii? 


W przypadku ustawień języka w sieci reklamowej - o wyświetlaniu reklam decyduje język strony jaką przegląda użytkownik obecnie, lub jakie przeglądał w ostatnim czasie. Oznacza to, że historia przeglądanych stron również decyduje o tym, w której wersji językowej użytkownik zobaczy reklamy.

Reklamy nie są tłumaczone. Jeśli kierujesz kampanię na wszystkie języki oznacza to, że Twoja reklama w przygotowanej wersji będzie wyświetlana na witrynach i narzędzia Google'a w  różnych wersjach językowych.

Comments