Youtube.com - popularna wyszukiwarka oraz sieć społecznościowa

opublikowane: 29 sty 2013, 00:41 przez Aleksandra Czapiewska, née Kijewska   [ zaktualizowane 5 sie 2014, 20:36 ]

Youtube.com - popularna wyszukiwarka oraz sieć społecznościowa

youtube wyszukiwarka

YouTube to popularna wyszukiwarka oraz portal społecznościowy stworzony w lutym 2005 roku. Jako jeden z niewielu na świecie ma PageRank równy 9, gdzie maksymalnym jest 10! Głównym założeniem YouTube jest udostępnienie narzędzia do publikacji własnych filmów, umożliwienie ich komentowania oraz  stworzenie platformy reklamowej dla firm.


Według danych z ostatnich trzech miesięcy serwisu Alexa.com wyszukiwarka youtube.com jest trzecią najpopularniejszą stroną na świecie. Średnio każdy z użytkowników spędza na portalu około 19 minut. Poniżej załączam wyniki badań Global Web Index


społeczności


Od 2005 roku YouTube uległ licznym zmianom oraz wzbogacił się o dodatkowe funkcjonalności z zachowaniem w pierwszej kolejności interesu użytkownika. Szczegóły zmian możesz zobaczyć na osi czasu YouTube. Pomimo, że, teoretycznie jak w przypadku każdej wyszukiwarki, interes użytkownika stoi na pierwszym miejscu dodane nowe formy reklam (reklamy na początku każdego filmu yt.com) mogą nieco podważyć tę ideę.

Dlaczego warto korzystać z możliwości jakie daje YouTube?

Odpowiedź jest prosta - jest to jedna z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych stron na całym świecie. Udostępnia darmowe narzędzia, dzięki którym możesz zaistnieć na serwisie youtube.com. A jeżeli coś jest za darmo i nie wymaga ogromnej wiedzy oraz czasu to ignorancją by było nie skorzystać z tego!

Youtube to serwis, dzięki któremu dotrzemy do niemal każdego użytkownika Internetu. Możemy wykorzystać ten kanał, aby pokazać się od najlepszej strony oraz zachęcić potencjalnego klienta, czy przyszłego gościa Twojej witryny do kontaktu.  


W jaki sposób możemy wykorzystać narzędzia YouTube?

Do dodania filmu, na którym prezentujesz swój produkt, firmę, zespół ludzi, z którymi pracujesz  - jednym słowem wszystko czym możesz się sprzedać. Sam proces dodania filmu jest bardzo prosty. Poniżej załączam prosty filmik instruktażowy:

Jak dodać film na YouTubeKilka wskazówek - jak tworzyć i wrzucać film na youtube.com

Zachęcam Was do skorzystania z narzędzia Google Picasa, który po dodaniu zdjęć automatycznie umożliwia przesłanie filmu na youtube.com. Poniżej wrzucam kilka slajdów jak krok po kroku stworzyć film z Google Picasa i przesłać na Youtube.com:

1. Zainstaluj Google Picasa u siebie na komputerze. Otwórz zdjęcia przy użyciu Google Picasa i  zaznacz konkretne zdjęcia jakie chcesz wrzucić do filmu. Następnie kliknij na ikonę "Utwórz prezentację filmową" (zaznaczona strzałką na slajdzie poniżej - kliknij a otworzy się w większym formacie).

tworzenie flmu google picasa


2. Po wejściu w narzędzie tworzenia filmu przyjrzyj się dokładnie opcjom jakie masz udostępnione:
a. Ładuj - możesz przesłać muzykę jaką chcesz mieć w tle filmu. Po przesłaniu muzyki pojawi się Tobie opcja dopasowania długości muzyki do filmu. Możesz m.in. ustawić, aby film trwał tak długo jak kawałek muzyczny, lub na odwrót.
b. Sposób przejścia - ustaw w jaki sposób mają przechodzić kolejne slajdy.
c. Czas trwania slajdu - po jakim czasie powinien pojawić się kolejny slajd.
d. Wymiar - ustal wymiary slajdów
e. Pokaż podpisy - każdy slajd możesz dokładnie opisać co na danym zdjęciu się znajduje. Warto takie informacje przedstawiać.

tworzenie filmu google picasa


3. Edytuj slajdy - zanim utworzysz film edytuj każdy slajd tj. podpisz go, przemyśl czcionkę jej format oraz kolor, zastanów się na tłem. 

tworzenie filmy google picasa

4. Utwórz film - po edycji slajdów, podpisaniu ich, przesłaniu muzyki kliknij na opcję Utwórz film, a następnie wróć do edycji filmu i kliknij na przycisk YouTube, dzięki czemu utworzony film możesz z automatu przesłać na serwis youtube.com. Pamiętaj, aby wszystkie dane wypełniać w sposób przemyślany! Wypełnij wszystkie dane o jakie zostaniesz poproszony - tytuł, opis, tagi, etc.

W ten sposób w prosty i szybki sposób powstał film:

Apartament u Młynarza, Zakopane


O czym należy pamiętać, korzystając z YouTube?

Pamiętaj o wypełnieniu wszystkich możliwych danych, dotyczących filmu tj. tytułu, opisu, tagów i wszelkich innych! Im więcej informacji umieścisz, tym większą masz szansę, że zostaniesz znaleziony na serwisie. Oczywiście, nie przesadzaj z dodaniem informacji, które powinny być treściwe oraz stricte na temat. Unikaj długich opisów i skomplikowanych tytułów. Krótki i chwytliwy tytuł będzie łatwiejszy do zapamiętania dla użytkownika i odnalezienia Ciebie ponownie.

Sam film powinien być chwytliwy, ciekawy oraz nie powinien być zbyt długi. Postaraj się w czuć w rolę użytkownika, któremu zazwyczaj zależy na konkretnym oraz przede wszystkim przyciągającym jego uwagę filmie. Jakby nie było youtube.com to przede wszystkim serwis rozrywkowy.

Comments