Wyświetlanie reklam Adwords - "równomiernie wyświetlaj naprzemiennie"

opublikowane: 22 maj 2013, 20:50 przez Aleksandra Czapiewska, née Kijewska   [ zaktualizowane 5 sie 2014, 20:46 ]

Wyświetlanie reklam Adwords - "równomiernie wyświetlaj naprzemiennie"

Co oznacza "równomiernie wyświetlaj naprzemiennie" w ustawieniach Adwords? Pokrótce, polega to na tym, że wszystkie Twoje reklamy przez około 90 dni wyświetlane są równomiernie, na przemian, każda reklama po kolei i z taką samą częstotliwością jak pozostałe reklamy. W ten sposób masz 3 miesiące na zweryfikowanie, które reklama jest najbardziej skuteczna. 

Po tzw. okresie próbnym narzędzie Adwords rozpocznie wyświetlanie tych reklam, które cieszyły się największym powodzeniem (klikalność, lub konwersja - zależy to od Ciebie). W ten sposób praca nad analizą skuteczności reklam zostanie wykonana za Ciebie. Po Twojej stronie pozostanie zmienić i ulepszyć tę reklamę, które okaże się najsłabsza. 

Okres 90 dni liczy się dla każdej grupy reklam osobno. Za każdym razem jak zmienisz, dodasz nową reklamę itp. okres naprzemiennego wyświetlania dla konkretnej grupy reklam rozpoczyna się od nowa. Plusem tego jest to, że domyślnie po jakichkolwiek zmianach skuteczność nowej reklamy jest weryfikowana na tle pozostałych treści.

Jeśli Twoja kampania reklamowa wyświetlana jest zgodnie ze stawką CPM to reklamy naprzemiennie wyświetlane będą przez okres dłuższy niż 90 dni.

Comments