Twitter - konkurent FB?

opublikowane: 12 sty 2013, 22:32 przez Aleksandra Czapiewska, née Kijewska   [ zaktualizowane 5 sie 2014, 20:37 ]

Twitter - konkurent FB?

twitter social media

Twitter - konkurent FB, ale chyba nie w Polsce. U nas Twitter ma aż albo zaledwie 1,5mln polskich użytkowników Internetu. Patrząc globalnie to całkiem ładna liczba, bo stanowi 9% wszystkich Internautów w Polsce. Z drugiej strony, dla FB to niewielka konkurencja. FB tylko w Polsce w roku 2012 ma około 9mln zarejestrowanych użytkowników (bierzmy pod uwagę wiele fikcyjnych kont co jest trudne do wykrycia i przeliczenia!).Twitter - portal społecznościowy czy sieć mikroblogów?


Jak podaję wiki "Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil[1]. Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji."

Megapanel podaje, że około 1,5mln Internautów korzysta z Twittera co stanowi około 9% wszystkich Internautów ( w Polsce mamy około 17mln Internautów). 

Zgodnie z danymi (z 2012 roku) podanymi przez infografiki.com FB na całym świecie cieszy się największą popularnością. Może pochwalić się ogromną liczbą użytkowników, bo aż 901mln, tymczasem Twitter jako nr 2 na świecie ma 555mln użytkowników:

infografika social media


Warto korzystać z Twitter'a skoro w Polsce nie jest popularniejszy od Facebook'a?


Pewnie, że tak! FB nie będzie rządzić po wieki! Kto wie, czy pewnego dnia role się nie zamienią i to właśnie Twitter stanie się nr 1? W Internecie jest trochę jak z ruletką - nigdy nie wiesz co będzie za moment. 

Poza tym, jakby nie było Twitter ma pewną rzeszą fanów w Polsce. 1,5mln to wcale nie tak mało. Warto powalczyć nawet o niewielki ich procent. Ze względu na małe zainteresowanie masz szansę łatwiejszego wybicia się na tym portalu oraz szybszego zdobycia fanów.

Comments