Darmowe pozycjonowanie z wykorzystaniem Social Media

opublikowane: 5 sty 2013, 00:39 przez Aleksandra Czapiewska, née Kijewska   [ zaktualizowane 5 sie 2014, 20:37 ]

Darmowe pozycjonowanie z wykorzystaniem Social Media


Wykorzystaj portale społecznościowe do generowanie atrakcyjnego ruchu na Twojej stronie. Social media niesocial media pozycjonowanie służy do pozycjonowanie witryny w organicznych wynikach wyszukiwania, ale może skupić na Twojej witrynie użytkowników zainteresowanych jej treścią. Niemal na każdej stronie można znaleźć ikony Facebooka, Twittera czy Google +. Niestety, nie każdy pozycjoner do końca wie z czym się to je i jak wykorzystać grupy społecznościowe.

O jakich portalach społecznościowych mowa?


Obecnie wiele osób ma ogromną potrzebę przynależności do jakiejś grupy społecznej. X lat temu nastąpił pewien przełom, w którym portale społecznościowe stały się miejscem spotkań oraz poznawania nowych osób. Puby, restauracje oraz inne miejsca w realu odeszły w pewnym stopniu w niepamięć. Miejscem spotkań stały się internetowe kawiarenki...I w ten oto sposób powstały popularne portale społecznościowe, które miały na celu stworzenie idealnego miejsca, gdzie będziemy mogli mówić o tym jak się czujemy, co u nas nowego oraz jakie ostatnio nowe zdjęcia, lub filmy nagraliśmy. Wszystko w jednym miejscu. Wystarczy, że każdy nasz znajomy będzie z nami w kontakcie na jednym z portali i w ten sposób będzie na bieżąco co u mnie nowego, bez potrzeby spotykania się ze mną... Paranoja? A jednak prawdziwe.

Dzisiaj mówi się przede wszystkim o Facebooku, Twitterze oraz Google +. Jeszcze niedawno była mowa o Naszej Klasie, ale obecnie im częściej wracam pamięcią do tego portalu, tym rzadziej widzę jej ikonę na różnych stronach. Każda społeczność, podobnie jak Nasza Klasa, będzie mieć swój koniec. Zapewne FB czy Twitter trzymają się tak długo na topie, ponieważ znane są na całym świecie. Z mniejszą, lub większą popularnością w poszczególnych państwach. Jednak trzeba być zawsze przygotowanym na kres jednego, a początek drugiego.

Jak podchodzić do promocji witryny na stronach społecznościowych?

Z dystansem oraz pokorą. Trzeba dobrze przygotować się do dialogu z klientem, który może mieć wiele uwag oraz być bardzo krytycznym. W szczególności do tego typy sytuacji należy się przygotować. 

Nie obawiajmy się krytyki, ale nauczmy się na nią odpowiadać, tak aby klient wierzył, że jego uwagi wpłyną na dalszą jakość danego produktu, lub usługi. Bierzmy pod uwagę to co klient mówi, bo jego w szczególności powinniśmy mieć w pamięci analizując przyszłość naszej oferty. Portale społecznościowe to fantastyczne źródło wskazówek oraz uwag jakie powinniśmy zawsze notować oraz analizować. Klient najlepiej nam podpowie co zrobić, aby nasza oferta była atrakcyjniejsza i lepiej się sprzedawała. Nauczmy się prowadzić z nim rozmowę oraz podchodzić krytycznie do siebie, nie do klienta.

Na co uważać przy pozycjonowaniu stron na SM?


Przede wszystkim uważaj na to co piszesz. Intencje nie zawsze są oczywiste oraz zrozumiałe. Wiadomo, że tworząc stronę swojej działalności na Facebooku chcesz przede wszystkim zdobyć rzeszę fanów, osób lubiących Twoją firmę itp. Mówi się, że chcesz, aby Twój klient miał szansę bezpośredniego kontaktu z Tobą, mógł wyrazić na Twojej "ścianie" co myśli o tym co oferujesz - najprościej - nawiązać dialog. I ten właśnie dialog należy prowadzić ze szczególną uwagą. Dlaczego? Ponieważ wszelka wpadka, krytyka z jaką spotkasz się ze strony klientów powinna zawsze spotkać się z Twoją reakcją. Jest wiele przykładów firm, które bawiły się w reklamę na portalach społecznościowych, ale potrafiły odpowiadać jedynie na pochwały, krytyka nigdy nie spotkała się z odpowiedzią firmy co budziło frustrację klientów oraz ich zaufanie do marki spadało. 

Wiadomo, że każdy ma prawo do pomyłki i największą sztuką jest się do niej przyznać. To cenią klienci oraz zakładają, że odpowiednio przyjmowane uwagi klientów przez firmę będą miały pozytywny wpływ na przyszłą jakość produktu, lub usługi.  

Comments