Harmonogram kampanii Adwords

opublikowane: 17 kwi 2013, 20:26 przez Aleksandra Czapiewska, née Kijewska   [ zaktualizowane 5 sie 2014, 20:46 ]
harmonogram adwords

Harmonogram kampanii Adwords

W ustawieniach harmonogramu kampanii Adwords domyślnie ustawione jest wyświetlanie reklam codziennie i o każdej porze. To oznacza, że Twoja reklama może być wyświetlona o 6:00 rano, 12:00 w południe czy 24:00 w nocy. W zależności od typu biznesu zainteresowanie Twoją ofertą może być w różnych porach dnia. Jeśli Twoja oferta jest o charakterze B2B to zapytania przeważnie będą pojawiać się w ciągu dnia od poniedziałku do piątku. Ofertę dla klientów indywidualnych warto kierować w nieco innych porach (Polacy często dokonują zakupów dla siebie w czasie godzin pracy ;)). Wszystko zależy od charakteru oferty oraz klientów.

Warto przeanalizować pory dnia oraz dni tygodnia, w których masz najwięcej zapytań. Tutaj kłania się narzędzie harmonogramu kampanii Adwords. Dzięki tej opcji masz możliwość określenia zakresu godzin oraz konkretnych dni wyświetlania reklam. 

W kampaniach rozszerzonych ta opcja umożliwia dodatkowo zwiększenie budżetu na określony pory dnia oraz zmniejszenie budżetu w porach, które są dla Ciebie mało interesujące, ale z których nie chcesz rezygnować. 

Skąd wiedzieć jaki pory są najbardziej atrakcyjne?


Aby poznać konkretne godziny najczęstszych wejść na reklamę musisz mieć połączone konto Adwords z Google Analytics. Pod hasłem źródła odwiedzin/reklam/adwords znajdziesz opcję "Pory dnia". Tutaj na wykresie możesz sprawdzić godziny najczęstszych wejść na reklamę. 

Comments